Blogas. Onlain.lt
Interneto puslapių kūrimas

Kaip kuriama interneto svetainė

Kiekvienas kūrybinis procesas pasižymi daugybe niuansų, kuriuos reikia paminėti prieš pradedant kurti interneto svetainę.
Tai, ką Jūs matote atsidarę tinklapį - tai tik ledkalnio viršūnė: visapusiškai funkcionuojančiai svetainei reikia atlikti nemažai svarbių nustatymų, apie kuriuos Jūs galite nė neįtarti, todėl šį darbą visada geriau patikėti specialistams.


Yra keletas tinklapių kūrimo variantų - per interneto platformas, arba programuojant. Programuotojas gali Jums sukurti svetainę pagal pačius smulkiausius reikalavimus, su beveik neribotu funkcionalu, tačiau neretam užsakovui tai yra tiesiog per brangu.
Tildoje kuriamos svetainės turi reikšmingų pliusų vartotojui - klientas po svetainės sukūrimo gali savarankiškai redaguoti svetainės turinį, - papildyti tekstus, pridėti nuotraukų į galeriją, papildyti tinklapį naujais blokais, puslapiais, tinklaraščio įrašais ir t.t., nes TVS (turinio valdymo sistema) visiems lengvai suprantama ir paprastai valdoma, ir jam nereikia kaskart kreiptis į programuotojus, norint kažką pakoreguoti.

Kuriant svetainę, svarbu viskas - šriftas, atstumas tarp raidžių ir eilučių, fonas, fonų suderinamumas, blokai ir jų eiliškumas, suderintas su navigacija, nuotraukų kokybė, šviesa, kontrastas, efektai, priartinimas, eiliškumas, alt tekstas, ir pačių failų svoris, funkcijos ir dizainas mobiliuose įrenginiuose - šiuos niuansus suderinti būtina - tiek dėl dizaino, tiek dėl funkcionalumo, tiek dėl įtakos tinklapio krovimosi laikui, kas įtakoja paieškos rezultatus ir patogumą naudotojui. Todėl pirmiausia daromas rėmas, o vėliau, tariantis su klientu, visas turinys smulkiai koreguojamas pagal pageidavimus ir galimybes.

Svetainių kūrime, kaip ir visur kitur, vyrauja dviejų medalio pusių dėsnis - platformos, suteikiančios svetainės aptarnavimo paslaugas, mainais už svetainės talpinimą prašo kiek daugiau, negu hostingo paslaugų tiekėjai, todėl svetainės išlaikymas - šiek tiek brangesnis. Bet vėl gi, šis variantas idealiai tinka tiems, kuriems būtinas savarankiškas svetainės valdymas - t.y. planuojantiems dažnai atnaujinti ar pildyti turinį, bei tiems, kurie planuoja turėti ne vieną svetainę, o keletą.

Galimas dar vienas variantas - taisvetainės eksportas į Jūsų hostingą: mūsų pagamintą svetainę galima eksportuoti į .Rar archyvą, kurį perduosime Jums, o jūsų pasirinkto serviso specialistai visus failus importuos į Jūsų pasirinktą vietą - jei Jums šis variantas aktualus, būtinai (!) pasitarkite su jais iš anksto.

Kaip matote, yra labai svarbu nuo pat pirmojo pokalbio išsiaiškinti, kokių būtent funkcijų reikės svetainei, - tik tada galima parinkti reikiamą platformą ir optimizuoti kainos ir funkcionalo santykį, priimtiną Jums. Todėl būtinai parašykite mums, kokias funkcijas matote būsimoje svetainėje, kokie meniu punktai, šalutinių servisų integracija, kokį dizainą įsivaizduojate - galite atsiųsti panašios svetainės, pagal kurią galima būtų orientuotis, nuorodą.
Kuo tiksliau apibūdinsite, ko pageidaujate, tuo tiksliau suderinsime tai, kas būtina, ir optimizuosime kainą.
Made on
Tilda