Blogas. Onlain.lt
Interneto puslapių kūrimas Tinklaraščiai Web dizainas

Tilda ar Wordpress?

Pradėkime nuo svarbaus momento, jog nei viena, nei kita platforma nėra nei geresnė, nei blogesnė viena už kitą - jos tiesiog gana reikšmingai skiriasi viena nuo kitos savo privalumais bei trūkumais, ir, žinoma, funkcionalu.
Pagrindinis Tildos pliusas lyginant su Wordpress iš kliento pusės yra laiko ir sąnaudų taupymas.
Jeigu imsime už pavyzdį klasikinį svetainių kūrimo metodą (kai kartu dirba programuotojas, dizaineris, maketuotojas), populiariausioje šiuo metu platformoje Wordpress, tam kad sukurti nesudėtingą, bet plius-minus nešabloninę svetainę su plius-minus unikalia struktūra, tam prireiks maždaug savaitės dizainerio darbo, dar tiek pat laiko maketuotojas rinks viską į vientisą idėją, pajunginės prie WP variklio, ir dar kažkiek laiko nueis klaidų, bug`ų taisymui, neatitikimų įvariuose įrenginiuose bei naršyklėse korekcijoms.
Tildoje tokių problemų nėra apskritai - jūs tiesiog dirbate standartinio ar unikalaus (Zero) bloko viduje, padarote darbus iki reikiamo rezultato, įgyvendinate projekto, puslapių bei blokų nustatymus, o apie klaidas ar neatitikimus galite pamiršti - techniškai čia jau viskas pragalvota už jus, iki smulkmenų, todėl galite išnaudoti savo kūrybiškumą be papildomų techninio pobūdžio trikdžių.
Žiūrint iš platformos lankstumo pusės, Tilda lenkia Worpress tuo, jog atsiradus pakeitimų poreikiui, jis išsprendžiamas momentaliai, ir tokių klausimų, kaip pavyzdyje, niekam nekyla:

Tarkime, jūs užsakėte svetainę Wordress studijoje. Jūs paleidote svetainę, ir viskas puiku - veikia gerai, atrodo gražiai. Tačiau nutiko taip, kad tarp studijos iš fotografo užsakytų nuotraukų jums labiausiai tiko ir patiko viena - vertikali. O svetainėje jai skirta vieta - horizontali. Maketuotojas bando įstatyti vertikalų vaizdą į horizontalią formą - viskas plaukia ir važiuoja - struktūra suyra ir reikalauja naujo priėjimo - puslapis perpiešiams iš naujo.
Tilda šiuo atžvilgiu patogesnė - visos korekcijos vyksta tiesiogiai "ant lapo" ir reikalauja minimalių resursų, todėl trunka dienas ir valandas, bet ne savaites, ir tuo labiau ne mėnesius.
Istorija iš kolegų-svetainių kūrėjų praktikos:

"Mes sukūrėme 15 puslapių projektą, o kol jį darėme, užsakovas dar neturėjo sukurto kompanijos logotipo ir firminio stiliaus. Buvo preliminarus supratimas apie tai, koks numatomas projekto stilius, mes apytikriai jame orientavomės ir ramiai kūrėme dizainą, galvodami kad paskui tik pakeisime logotipą, ir viskas. Eigoje firminis stilius gana ženkliai pasikeitė - atsirado papildomi šriftai, ir mes susidūrėme su tuo, jog atsiradus logotipui mums prireikė visame projekte keisti šriftus, koreguoti visas antraštes, pridėti firminių elementų, pažaisti su atspalviais ir tt. Wordpresse tai būtų užėmę tiesiog marias laiko ir išsunkę begales jėgų. Tildoje mes su kavos pertraukėlėmis šiuos pakeitimus padarėme per pusantros dienos."

Bug`ų ir testavimo poreikių nebuvimas

Kaip jau buvo minėta, klasikiniame svetainių kūrime po maketavimo ir progamavimo darbų pabaigos kūrėjai susiduria su dar vienu iššūkiu - ilgu, kruopščiu testavimo įvairose naršyklėse bei įrenginiuose ir klaidų paieškos procesu. Tildoje tokių problemų nėra - susidurti su techniniais netikslumais čia yra itin retas atvejis.
Kodėl?
Nes Tilda - tai ekosistema, dirbama iš jos vidaus, čia IT komanda ir vartotojai jau tūkstančius kartų viską pratestavo, patikrino visose naršyklėse, ir galiausiai turime situaciją, kad tai, ką matome savo darbo lauke Tildoje, tą patį matome ir skirtingose naršyklėse bei skirtingų pločių ekranuose. Taip, problemų pasitaiko, bet bene šimtu procentų jos kyla iš to, kad neteisingai naudojame platformos instrumentus, o ne iš to, kad platforma veikia kažkaip neteisingai. Iškilus problemai ar itin retais atvejais atsiradus netikslumui, pagalbos kolektyvas ją nedelsiant ištaiso. Statistiškai tai pasitaikydavo rečiau negu 1/100 atvejų, o šiuo metu beveik nebepasitaiko, nes platformą kasdien tobulina didelis būrys kūrėjų bendruomenės bei pats Tildos IT kolektyvas.

SEO:

Tildoje sukurtos interneto svetainės su tiksliai nustatytais SEO parametrais į Google paieškos rezultatus patenka itin greitai - čia yra sudarytos puikios sąlygos reikiamų punktų hierarchijai teisingai nustatyti, o tai paieškos varikliams patinka.
Priklausomai nuo jūsų produkto ar paslaugos nišos, raktažodžių konkurencijos jūsų svetainė atsispindi Google paieškos pozicijose dažniausiai palaukus tarp savaitės iki mėnesio - tai jau priklauso nuo paties Google, kaip greitai jis praskanuoja atsiradusį turinį jūsų naująjame tinklapyje. Mitas yra pasisakymai apie tai, kad galbūt svetainės, sukurtos Tildoje, prasčiau kotiruojasi paieškos varikliuose - Google`ui visiškai nesvarbu, kokio konkstruktoriaus, platformos af programuotojų sukurtas tinklapis - jis renkasi pozicionavimą paieškos rezultatuose pagal tai, ar aiški svetainės struktūra, ar nesukčiaujama su raktažodžiais, ar teisingai nustatyta vidinė optimizacija, ir apskritai - ar turinys naudingas, įdomus vartotojui, ar ne.

Viską teisingai suderinus, Tilda paieškos sistemoms transliuoja analogiškus kitiems sprendimams signalus.


Reziume:

Ir Tilda Publishing, ir WordPress yra puikios platformos, tačiau jų skirtumai gali nulemti, kuri yra tinkamesnė konkretiems jūsų poreikiams.

Kaip klientas pasirinkti Tilda Publishing galite, kai:

  1. Kai reikia greito įgyvendinimo ir vėliau sekančio paprasto valdymo, net jei neturite specifinių techninių žinių.
  2. Vizualus dizainas: Jei jums rūpi geras, šiuolaikiškas, funkcionalus dizainas, esate orientuoti į vizualą, tipografiką bei norite svetainės, atrodančios moderniai ir profesionaliai tiek naudojant standartinius blokus, tiek kuriant vizualą unikaliuose blokuose, tiek derinant pirmus su antrais, siekiant išgauti vienetinį rezultatą.
  3. Draugiškas biudžetas: Tilda yra patraukli alternatyva tiems, kurie nori sutaupyti laiko ir pinigų, nes ji siūlo patrauklias, iš anksto paruoštų modulių galimybes ir gausius bei lengvai naudojamus kūrimo bei valdymo įrankius.
  4. Tilda tiks daugumai projektų: Galite naudotis Tilda, jeigu jūsų projektas panašus į daugumą internete sutinkamų informacinių, reprezentacinių, tinklaraštinių, reklaminių, asmeninių svetainių.

Rinkitės WordPress, kai:

  1. Planuojate praplėsti svetainės funkcionalumą naudodami įskiepius (plugin'us): WordPress turi didelę įskiepių rinką, kuri leidžia papildyti svetainę specifinėmis funkcijomis, kurių nėra kitose platformose.
  2. Verslo arba kiti sudėtingi funkcionalai: Jei jūsų svetainės tikslas yra orientuotas į nemažą verslą arba jums reikia specialių, netipinių sprendimų (pvz., el. prekyba, svetainės su vertimais į daug kalbų, arba reikalingi sudėtingi duomenų valdymo įrankiai ir pan.), WordPress gali būti geresnis pasirinkimas.
  3. Esate techniškai pažengęs arba turite patikimą svetainės prižiūrėtoją ar komandą.



🗹 Wordpress savo asortimente turi Tilda plugin for Wordpress įskiepį, kuris leidžia integruoti Tilda Publishing kurtą turinį tiesiai į WordPress svetainę, apjungiant abiejų platformų stipriausias puses į viena.


Taigi, galutinis pasirinkimas priklauso nuo jūsų projekto poreikių:

Jei greitis, kaina ir lengvas valdymas jums yra svarbiausia, Tilda Publishing gali būti puikus variantas, o jei reikia didesnio lankstumo ir kontrolės ir nevaržo biudžetas, WordPress gali atitikti jūsų poreikius geriau.

Kreipkitės drąsiai - kartu rasime patį tinkamiausią sprendimą jūsų konkrečiam atvejui!
Made on
Tilda