Svetainių kūrimas UI/UX ● Administravimas ● Redizainas ● SEO ● Migracija ● Responsive dizainas ● Tinklaraščiai ● Google produktų integracija ● Konsultacijos ●
Onlain.lt

Ką svetainių kūrėjams ir valdytojams verta žinoti apie Tilda Publishing

Tilda Publishing — platforma, skirta kurti įspūdingas svetaines verslui ir medijai
Renkantis svetainių kūrimo platformą, visų pirma reikia nustatyti, kokią užduotį svetainė atliks, suformuluoti jai keliamus reikalavimus, ir remiantis tuo, rinktis CMS.

Gražų fasadą susikurti neužtenka - tai toli gražu dar nėra svetainė. Pagal visus šiuolaikinius reikalavimus funkcionuojančiai svetainei ​išpildyti reikia atlikti ​visą eilę svarbių nustatymų, apie kuriuos jūs​, natūralu, ​greičiausiai nė nežinot​e. Dažnai žmonės susikuria vaizdelį, o paskui ​ieško pagalbos pas specialistus su klausimais​, kodėl svetainės nerodo Google, kodėl telefone vaizdas kreivas, kodėl svetainė taip lėtai kraunasi, kodėl kažkuri funkcija neveikia, ir panašiai.

Tilda Publishing yra puikus pasirinkimas kuriant įvairių tipų svetaines. Tai daugiafunkcinė platforma, turinti visą spektrą įrankių techniškai tobulai svetaine sukurti bei savybių, pagreitinančių procesą ir sumažinančių svetainės savininko išlaidas tinklapio kūrimo darbams.
Turinys
Ką reiškia "svetainė Tildoje"?
Kalbant apie įprastas svetaines apskritai, jų supaprastinta kūrimo schema bei procesas (be dizaino darbų) atrodo taip:
Maketas
Tai yra puslapio vizualizacija. Išdėstymą paruošia dizaineris ir jau šiame etape galima apytikriai suprasti, kaip atrodys svetainė. Bet kol kas tai tik paveikslėlis - jis neturi adreso internete, jis neieškomas, neindeksuojamas ir dar neveikia. Paprastai jis paruošiamas „Photoshop", „Figmoje" ar bet kurioje patogioje grafikos programoje, suderinus su maketuotoju.
HTML ir programavimas
Programuotojas paverčia maketą kodu. Toliau rašomi skriptai, kurie atgaivina projektą: veikiantys mygtukai, užkausos, formos, kalkuliatoriai, kitos funkcijos.
TVS
Tai Turinio Valdymo Sistema (angl. CMS - Content Management System). Šiame etape projektas pajungiamas prie administratoriaus panelės, kurios pagalba svetainėje bus galima keisti turinį - pridėti papildomus puslapius, keisti nuotraukas galerijoje, nuorodas ir tt.
Domenas
Svetainė pajungiama prie unikalaus internetinio adreso.
Hostingas
Svetainė - vis dar failų ir segtuvų rinkinys. Tam, kad ji pradėtų veikti, ją reikia įkelti į hostingo serverį.
Indeksacija
Tai paieškos sistemų skanavimas ir įtraukimas į paieškos rezultatus.
Palaikymas
Eksploatuojant svetainę jums prireiks koreguoti turinį ir stebėti, jog viskas veiktų be trikdžių. Šis etapas taip pat numato metrikų, analitikos, SSL sertifikato pajungimą.
Kuriant svetainę Tildoje, logika panaši, tačiau gerokai supaprastinta
Programavimo darbai nereikalingi, o TVS ir hostingą suteikia pati platforma. Analogiška darbų schema Tildoje atrodo taip:
Kūrimo procesas
Svetainės kūrėjas naudoja Tildą kaip dizaino instrumentą - praktiškai nėra skirtumo, kur kurti dizaino elementus, Tildoje ar Photoshop`e - Tilda turi puikų grafinį redaktorių, o ir kūrimo principai beveik analogiški. Sudėjus turinio elementus, svetainė dirba jau šiame etape. Beveik dirba.
Techninė optimizacija
Svetainės nustatymai, puslapių nustatymai, SEO nustatymai, adaptyvas, animacija, formų, kitų sistemų testavimas.
(Priminsime, kad kūrimo etapų kur kas daugiau, ir tai tinka bet kokioms svetainėms, kur jos bebūtų kuriamos, tačiau čia - tai tik antras žingsnis, štai tuo Tilda ir skiriasi nuo kitų kūrimo variantų.)
Domenas
Domenas, kaip ir kitais atvejais, perkamas pas registratorių (Tilda metams suteikia ir nemokamą, tačiau asortimente - ne visos egzistuojančios zonos).

Hostingas ir TVS Tildoje
Bet kuriuo momentu jūs lengvai galėsite patys redaguoti projektą, pridėti naujus puslapius, daryti bet kokius pataisymus. Be to, svetainę galima įkelti per API į jūsų svetainę kitoje platformoje, o taip pat eksportuoti svetainės kodą ir įkelti jį į jūsų hostingą taip, kaip daroma standartiniais atvejais. Pirmuoju atveju galėsite kurti ir redaguoti svetaines Tildoje, o antruoju - prarasite online redagavimo galimybę, tačiau šis variantas tiks tiems, kurie planuoja statišką svetainę (pvz. vizitinę - kas aš, mano paslaugos, soc. tinklai, kontaktai), ir nenori mokėti abonentinio mokesčio už TVS, arba tiems, kas "draugauja" su kodu.

mokate Tildai?

Turbūt atkreipėte dėmesį, jog aprašyme nebuvo paminėti specialistų - dizainerių, maketuotojų darbai. Šių darbų kainos ženkliai skiriasi ir stipriai priklauso nuo projekto tipo, apimčių. Bet čia ir slypi pagrindiniai Tildos pliusai!
 • Svetainės Tildoje pigesnės, greičiau sukuriamos ir puikiai indeksuojamos Google
  Ir visiškai nesvarbu - koks dizaino lygis - už 100 eu. ar 1000 eu. - bet kuriuo atveju jūs nemokėsite už HTML kodavimą bei programavimą nei cento. Be to, išvengdami šių darbų, jūs sutaupysite krūvą laiko.
  SEO Tildoje taip pat puikus - studijos, besispecializuojančios Content - projektuose platformos Tilda pagrindu jokių problemų su SEO optimizacija neišskiria - svetainės neretai užima pirmąsias pozicijos Google paieškoje.
 • Nemokamų šablonų biblioteka
  Pavartykite šablonų biblioteką - visus juos galite iš karto diegti, redaguoti, dizaininti, perdaryti pagal poreikius. Čia rasite viską - nuo el. parduotuvės iki blogo ar renginio svetainės.
 • Turtinga žinių bazė naujokams ir pažengusiems, operatyvi gyva techninė pagalba
  Tilda turi tikrai šaunią įvairiakalbę pagalbos tarnybą ir puslapius su aiškiomis pažingsninėmis instrukcijomis kiekvienam techniniam iššūkiui, kuris gali iškilti procese. Techninė pagalba reaguoja vidutiniškai per valandą - dvi (ir dažnai net po darbo valandų), tiek el. paštu, tiek socialiniuose tinkluose.
 • Aiški, paprasta administratoriaus panelė ir greitas projekto redagavimas online
  Administratoriaus pultas yra lakoniškas, paprastas ir intuityvus. Svetainę administruoti gali bet kuris kompiuterinio raštingumo nestokojantis asmuo po trumpo apmokymo. Nereikia skambinti ir mokėti programuotojui, kad būtų atlikti pakeitimai, kas dažnai nutinka svetainių Wordpress platformoje savininkams. Žinoma, klientas gali naudotis ir dizaino studijos komandos pagalba, tačiau bet kuriuo atveju jis gali nesunkiai susidoroti ir savarankiškai, kai jau yra susipažinęs su sąsajos principais.
 • Paruoštos integracijos su populiariais servisais, klientų valdymo ir mokėjimo sistemomis
  Tildoje yra integruota daugybė duomenų priėmimo, email-marketingo, online mokėjimų servisų, be to, galima integruoti praktiškai bet kurį pasirinktą servisą tiesiog kodo pagalba, ir tam neprireiks programavimo žinių, nes blokas, į kurį perkeliamas kodas, niekaip nepaveikia likusios svetainės struktūros, išvaizdos, elementų ar funkcionalo. Kai kuriuos servisus galite pamatyti čia.
 • Daug kito naudingo funkcionalo - funkcijoms, dizainui, optimizacijai
  El. marketingo laiškus galima konstruoti tiesiog pačioje Tildoje, prcesas labai panašus į svetainių kūrimo procesą, kas yra patogu. Galima pajungti vieną iš el. maretingo servisų, pvz. Mailchimp, ir išsiųsti gražų, estetišką iliustruotą laišką savo prenumeratoriams. Taip pat Tilda turi nemokamą piktogramų archyvą, UTM žymų generatorių, Asmens duomenų tvarkymo strategijų kūrėją, spalvų biblioteką, kūrėjų katalogą ir mokomąjį žurnalą.

KOKIAS SVETAINES GALIMA KURTI TILDOJE?

a) Tilda tiks 90% svetainių rinkoje vyraujančių tinklalapių, kuriuos dažniausiai sutinkate naršydami internete, sukūrimui.

b) Tilda netinks sudėtingoms sistemoms, tokioms kaip partnerystės programos, skelbimų portalai ar didelės parduotuvės.
 • Bendrovių, kompanijų svetainės
  Tildoje galima kurti profesionalias verslo svetaines, turinčias sudėtingą vidinę navigaciją, su naujienomis, blogu bei papildomu funkcionalu. Vienintelis įmonių portalų apribojimas yra 500-ų puslapių viename projekte limitas. Bet to daugiau nei pakankama - reta panašaus tipo svetainė turi daugiau nei 50 puslapių.
 • Asmeniniai tinklapiai, portfolio, vizitinės svetainės
  Puikus ir greitas būdas susikurti savo virtualų aplanką ir papasakoti apie save yra sukurti internetinę svetainę. Išreikškite ir akcentuokite savo kūrybiškumą, pasakokite apie save tinklaraštyje, savarankiškai atnaujinkite darbų ekspoziciją ir patogiai priimkite užsakymus.
 • Landing page, promo puslapiai, renginių svetainės, HR svetainės reprezentacijai
  Tilda idealiai tinka vienpuslapinių svetainių su aiškia užduotimi kūrimui, arba promo svetainėms, vedančioms į šalutinį resursą, pvz. e. parduotuvę. Marketologams dažnai būna reikalingi renginių lendingai, virtualios afišos - į Tildą galima integruoti įprastus Timepad ar TicketsCloud servisus, mokėjimo, rezervavimo sistemas.

  Tilda taip pat tinka stambiems projektams, tokiems kaip parodos - didelės svetainės apkrovos nekenkia jos darbui.

  Dažnai žmogiškųjų išteklių skyriams iškyla poreikis greitai papasakoti apie prekės ženklo HR, ir geriausia - be vargo, nelaukiant rezultato iš programuotojų. Čia ir vėl puikiai tiks Tilda. Taipogi galite sukurti nedidelę svetainę su laisvomis vakancijomis arba įvertinti ir eksponuoti kompanijos metų rezultatus.
 • Elektroninės parduotuvės
  Tildoje galima kurti nedideles internetines parduotuves iki 500 prekių, jei norite, kad kiekviena prekė turėtų atskirą savo puslapį, ir iki 5000 prekių, jei jos organizuojamos naudojant produktų katalogą. Ypač šaunu Tildoje yra tai, kad galite išbandyti nišą su minimaliomis investicijomis - pasidarykite nedidelę parduotuvę, suaktyvinkite srautą ir stebėkite pardavimus. Tolesnis funkcionalo vystymas - sudėtingos asmeninės paskyros, mėgstamiausios prekės ir visa kita - gali būti finansuojamas iš jau uždirbtų pinigų.
 • Tinklaraščiai ir specialūs projektai
  Tilda puikiai tinka kurti įspūdingiems tematiniams blogams . Čia unikalaus, tik jums būdingo dizaino pagalba galite kūrybingai perkteikti temą, kurią mylite ir kuria negalite nerašyti.
 • Prezentacijos
  Tilda leidžia kurti pilnaekranes prezentacijas, tarp kadrų naviguojant mygtukų "aukštyn - žemyn" pagalba. Blokas Т203 paverčia svetainės blokus atskiru kadru (prezentcijos skaidre).

SUSIDOJOTE?
Apibūdinkite būsimą projektą anketoje
susipažinkite su Platforma Tilda
Made on
Tilda