Onlain.lt

Ką svetainių kūrėjams ir valdytojams verta žinoti apie Tilda Publishing TVS

Pagrindai ir procesas
Renkantis svetainių kūrimo platformą, visų pirma reikia nustatyti, kokią užduotį svetainė atliks, suformuluoti jai keliamus reikalavimus, ir remiantis tuo, rinktis CMS. „Tilda Publishing" yra puikus pasirinkimas kuriant įvairių tipų svetaines, apimančias iki 500 puslapių (neskaitant blogo, kurio įrašų puslapiai - neribojami). Tai daugiafunkcinė platforma, turinti visą spektrą savybių, pagreitinančių procesą ir sumažinančių svetainės savininko išlaidas tinklapio kūrimo darbams.
Turinys
Ką reiškia "svetainė Tildoje"?
Kalbant apie įprastas svetaines apskritai, jų supaprastinta kūrimo schema bei procesas (be dizaino darbų) atrodo taip:
Maketas
Tai yra puslapio vizualizacija. Išdėstymą paruošia dizaineris ir jau šiame etape galima apytikriai suprasti, kaip atrodys svetainė. Bet kol kas tai tik paveikslėlis - jis neturi adreso internete, jis neieškomas, neindeksuojamas ir dar neveikia. Paprastai jis paruošiamas „Photoshop", „Figmoje" ar bet kurioje patogioje grafikos programoje, suderinus su maketuotoju.
HTML ir programavimas
Programuotojas paverčia maketą kodu. Toliau rašomi skriptai, kurie atgaivina projektą: veikiantys mygtukai, užkausos, formos, kalkuliatoriai, kitos funkcijos.
TVS
Tai Turinio Valdymo Sistema (angl. CMS - Content Management System). Šiame etape projektas pajungiamas prie administratoriaus panelės, kurios pagalba svetainėje bus galima keisti turinį - pridėti papildomus puslapius, keisti nuotraukas galerijoje, nuorodas ir tt.
Domenas
Svetainė pajungiama prie unikalaus internetinio adreso.
Hostingas
Svetainė - vis dar failų ir segtuvų rinkinys. Tam, kad ji pradėtų veikti, ją reikia įkelti į hostingo serverį.
Indeksacija
Tai paieškos sistemų skanavimas ir įtraukimas į paieškos rezultatus.
Palaikymas
Eksloatuojant svetainę jums prireiks koreguoti turinį ir stebėti, jog viskas veiktų be trikdžių. Šis etapas taip pat numato metrikų, analitikos, SSL sertifikato pajungimą.
Kuriant svetainę Tildoje, logika panaši, tačiau gerokai supaprastinta
Programavimo darbai nereikalingi, o TVS ir hostingą suteikia pati platforma. Analogiška darbų schema Tildoje atrodo taip:


Kūrimo procesas
Svetainės kūrėjas naudoja Tildą kaip dizaino instrumentą - praktiškai nėra skirtumo, kur kurti dizaino elementus, Tildoje ar Photoshop`e - Tilda turi puikų grafinį redaktorių, o ir kūrimo principai beveik analogiški. Sudėjus turinio elementus, svetainė dirba jau šiame etape. Beveik dirba.
Techninė optimizacija
Svetainės nustatymai, puslapių nustatymai, SEO nustatymai, adaptyvas, animacija, formų, kitų sistemų testavimas.
(Priminsime, kad kūrimo etapų kur kas daugiau, ir tai tinka bet kokioms svetainėms, kur jos bebūtų kuriamos, tačiau čia - tai tik antras žingsnis, štai tuo Tilda ir skiriasi nuo kitų kūrimo variantų.)
Domenas
Domenas, kaip ir kitais atvejais, perkamas pas registratorių (Tilda metams suteikia ir nemokamą, tačiau asortimente - ne visos egzistuojančios zonos)
Specialus pasiūlymas ir niuansai dėl domeno - čia.
Hostingas ir TVS Tildoje
Bet kuriuo momentu jūs lengvai galėsite patys redaguoti projektą, pridėti naujus puslapius, daryti bet kokius pataisymus. Be to, svetainę galima įkelti per API į jūsų svetainę kitoje platformoje, o taip pat eksportuoti svetainės kodą ir įkelti jį į jūsų hostingą taip, kaip daroma standartiniais atvejais. Pirmuoju atveju galėsite kurti ir redaguoti svetaines Tildoje, o antruoju - prarasite online redagavimo galimybę, tačiau šis variantas tiks tiems, kurie planuoja statišką svetainę (pvz. vizitinę - kas aš, mano paslaugos, soc. tinklai, kontaktai), ir nenori mokėti abonentinio mokesčio už TVS, arba tiems, kas "draugauja" su kodu.
Pavartykite darbus,
sukurtus #
MadeOnTilda
Galerijos atsidarys naujame lange

Už ką mokate Tildai?

Turbūt atkreipėte dėmesį, jog aprašyme nebuvo paminėti specialistų - dizainerių, maketuotojų darbai. Šių darbų kainos ženkliai skiriasi ir stipriai priklauso nuo projekto tipo, apimčių. Bet čia ir slypi pagrindiniai Tildos pliusai!
Svetainės Tildoje pigesnės, greičiau sukuriamos ir puikiai indeksuojamos Google
Ir visiškai nesvarbu - koks dizaino lygis - už 100 eu. ar 1000 eu. - bet kuriuo atveju jūs nemokėsite už HTML kodavimą bei programavimą nei cento. Be to, išvengdami šių darbų, jūs sutaupysite krūvą laiko. Taip pat jūs galėsite lengvai pravesti A-B testus (kelių panašių projektų paleidimas ir rezultato stebėjimas) ir greičiau paleisti produktą/paslaugą į apyvartą.
SEO Tildoje taip pat puikus - studijos, besispecializuojančios Content - projektuose platformos Tilda pagrindu jokių problemų su SEO optimizacija neišskiria - svetainės neretai užima pirmąsias pozicijos Google paieškoje.
Nemokamų šablonų biblioteka
Pavartykite šablonų biblioteką - visus juos galite iš karto diegti, redaguoti, dizaininti, perdaryti pagal poreikius. Čia rasite viską - nuo el. parduotuvės iki blogo ar renginio svetainės.
Turtinga žinių bazė naujokams ir pažengusiems, operatyvi gyva techninė pagalba
Tilda turi tikrai šaunią pagalbos tarnybą ir puslapius su aiškiomis pažingsninėmis instrukcijomis kiekvienam techniniam iššūkiui, kuris gali iškilti procese. Techninė pagalba reaguoja vidutiniškai per valandą - dvi (ir dažnai net po darbo valandų), tiek el. paštu, tiek socialiniuose tinkluose.
Aiški, paprasta administratoriaus panelė ir greitas projekto redagavimas online
Administratoriaus pultas yra lakoniškas, paprastas ir intuityvus. Svetainę administruoti gali bet kuris kompiuterinio raštingumo nestokojantis asmuo po trumpo apmokymo. Nereikia skambinti ir mokėti programuotojui, kad būtų atlikti pakeitimai, kas dažnai nutinka svetainių Wordpress platformoje savininkams. Žinoma, klientas gali naudotis ir dizaino studijos komandos pagalba, tačiau bet kuriuo atveju jis gali nesunkiai susidoroti ir savarankiškai, kai jau yra susipažinęs su sąsajos principais.
Paruoštos integracijos su populiariais servisais, klientų valdymo ir mokėjimo sistemomis
Tildoje yra integruota daugybė duomenų priėmimo, email-marketingo, online mokėjimų servisų, be to, galima integruoti praktiškai bet kurį pasirinktą servisą tiesiog kodo pagalba, ir tam neprireiks programavimo žinių, nes blokas, į kurį perkeliamas kodas, niekaip nepaveikia likusios svetainės struktūros, išvaizdos, elementų ar funkcionalo. Kai kuriuos servisus galite pamatyti čia.
Daug kito naudingo funkcionalo - funkcijoms, dizainui, optimizacijai
El. marketingo laiškus galima konstruoti tiesiog pačioje Tildoje, prcesas labai panašus į svetainių kūrimo procesą, kas yra patogu. Galima pajungti vieną iš el. maretingo servisų, pvz. Mailchimp, ir išsiųsti gražų, estetišką iliustruotą laišką savo prenumeratoriams. Taip pat Tilda turi nemokamą piktogramų archyvą, UTM žymų generatorių, Asmens duomenų tvarkymo strategijų kūrėją, spalvų biblioteką, kūrėjų katalogą ir mokomąjį žurnalą.

Kokias interneto svetaines galima kurti Tildoje

Sudėtingoms sistemoms, "amazonams", partnerystės programoms ar skelbimų portalams Tilda netiks, tačiau su 90 % tinklapių rinkos užduočių ji susitvarkys puikiai!
Landing page, promo puslapiai, renginių svetainės, HR svetainės reprezentacijai
Tilda idealiai tinka vienpuslapinių svetainių su aiškia užduotimi kūrimui, arba promo svetainėms, vedančioms į šalutinį resursą, pvz. e. parduotuvę.

Marketologams dažnai būna reikalingi renginių lendingai, virtualios afišos - į Tildą galima integruoti įprastus Timepad ar TicketsCloud servisus, mokėjimo, rezervavimo sistemas.

Tilda taip pat tinka stambiems projektams, tokiems kaip didelės parodos - didelės svetainės apkrovos nekenkia jos darbui.

Dažnai žmogiškųjų išteklių skyriams iškyla poreikis greitai papasakoti apie prekės ženklo HR, ir geriausia - be vargo, nelaukiant rezultato iš programuotojų. Čia ir vėl puikiai tiks Tilda.

Tildoje taipogi galite sukurti nedidelę svetainę su laisvomis vakancijomis arba įvertinti ir eksponuoti kompanijos metų rezultatus.
Bendrovių, kompanijų svetainės
Tildoje galima kurti visavertes, dideles, kelių puslapių verslo svetaines, turinčias sudėtingą vidinę navigaciją, su naujienomis, blogu ir content projektu. Vienintelis įmonių portalų apribojimas yra 500-ų puslapių viename projekte limitas. Bet to daugiau nei pakankama - reta panašaus tipo svetainė turi daugiau nei 50 puslapių.
Elektroninės parduotuvės
Tildoje galima kurti internetines parduotuves iki 500 prekių,jei norite, kad kiekviena prekė turėtų atskirą savo puslapį, ir iki 5000 prekių, jei jos organizuojamos naudojant produktų katalogą. Ypač šaunu Tildoje yra tai, kad galite išbandyti nišą su minimaliomis investicijomis - pasidarykite nedidelę parduotuvę, suaktyvinkite srautą ir stebėkite pardavimus. Tolesnis funkcionalo vystymas - sudėtingos asmeninės paskyros, mėgstamiausios prekės ir visa kita - gali būti finansuojamas iš jau uždirbtų pinigų.
Asmeniniai tinklapiai, portfolio, vizitinės svetainės
Puikus ir greitas būdas susikurti savo virtualų aplanką ir papasakoti apie save yra sukurti internetinę svetainę platformoje „Tilda". Atnaujinkite darbų ekspoziciją, priimkite užsakymus.
Tinklaraščiai ir specialūs projektai
Tilda puikiai tinka blogams kurti. Bet jūs turite žinoti kai kuriuos niuansus - tai 500 puslapių limitas (tikimės, kad tai laikina, nes funkcija pakankamai nauja). Reguliariai publikuojant 10 blogo įrašų per mėnesį, svetainės pakaks 4 metams. Tai yra, kol kas Tilda gali būti laikoma laikina galimybe turinio projektams, tačiau jei tinklaraštį planuojate dėl SEO, arba nesate numatę daug straipsnių - Tilda puikiai tiks. Tiek atskiram blogui, tiek integruotam į svetainę ar el.parduotuvę.
Prezentacijos
Tilda leidžia kurti pilnaekranes prezentacijas, tarp kadrų naviguojant mygtukų "aukštyn - žemyn" pagalba. Blokas Т203 paverčia svetainės blokus atskiru kadru (prezentcijos skaidre).

Made on
Tilda